Слово не горобець... Може й не вилетіти

 • четвер, 1 червня 2017 р.

  ЦЕ КАТАСТРОФА: що буде з податками в червні

  У державній фіскальній службі відбудеться цілий ряд змін, починаючи «перерахунку офшорів» і закінчуючи аудитом ІТ-систем і баз даних
  Так, за словами начальника одного з відділів ГФС Миколи Мішина, в червні уряд планує затвердити і оприлюднити оновлений список офшорних зон».
  «У результаті роботи ГФС з’явився перелік низькоподаткових юрисдикцій (офшорів – ред.), погодженний з усіма міністерствами. До кінця травня його повинні винести на затвердження Кабміну, а опублікувати вже в червні», – сказав він.
  Крім цього, Мішин пояснив, чому підготовлений спочатку список офшорів довелося скоротити.
  «Спочатку було 84 юрисдикції, які використовують по всьому світу. Але потім в нього вирішили не включати країни, які вже є в списку низькоподаткових юрисдикцій. Зараз у нього входять 26 юрисдикцій, які потрапили ОАЕ з їх «фрі-зонами», кілька штатів США, Великобританія, Австралія, Нова Зеландія, Німеччина і Франція», – підкреслив він.
  Підписавши меморандум з МВФ, Україна зобов’язалася провести аудит ІТ-систем і баз даних державної фіскальної служби, яку планується закінчити до кінця червня.
  За словами начальника головного управління ГФС в Києві Людмили Демченко, до кінця червня українці повинні будуть отримати повідомлення про необхідність сплатити податки.
  Слід уточнити, що згідно з процедурою, перед сплатою податку, людині має прийти спеціальне повідомлення від ГФС про нарахування суми податку.
  «Всі рішення-повідомлення з транспортного податку, податку на нерухомість та землю повинні бути виписані і надіслані платникам до 1 липня 2017 року. А це дуже важко зробити в ході реформування самої системи контролю», – сказала вона.
  Однак однією з головних проблем ДФС залишається нестача співробітників в нових відділах перевірочної роботи. За словами чиновниці, “це катастрофа”: якщо раніше у відділах оподаткування юросіб була 100% завантаженняперсоналу, то зараз з 360 вакансій буде заповнено лише близько 200.
  Аналогічна ситуація з оподаткування фізосіб.