Слово не горобець... Може й не вилетіти

 • пʼятниця, 8 вересня 2017 р.

  Скандал! Ляшко прямо в Раді напав на Гройсмана, він його в такому звинуватив

  Народний депутат України, лідер Радикальної партії Олег Ляшко звинуватив прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана в недоцільному порядку нарахування дотацій. Про це він заявив під час чергового засідання Верховної Ради, передаєКорупція.Інфо
  Скандал! Ляшко прямо в Раді напав на Гройсмана, він його в такому звинуватив
  За його словами, минулого року, коли йшлося про виділення $3 млрд грн дотацій на підтримку фермерів, Гройсман прийняв такий порядок, що 60% мільярдних дотацій отримав голова правління холдингу «Миронівський хлібопродукт» Юрій Косюк. Окремо Ляшко презентував прем’єрові плакати із зображеннями майна Юрія Косюка.
  «Це яхта, яка коштує $300 млн. Її власник — олігарх барон Косюк. Маєток під Києвом, за оцінками фахівців, коштує $1 млрд. Його власником теж є Косюк. Чому я вам це показую? Це все побудовано за дотації українським фермерам», — наголосив лідер «Радикальної партії».
  За його словами, нерівномірне нарахування дотацій скоро призведе до того, що в українському селі «корову вдень із вогнем не знайдеш».
  Ляшко закликав Гройсмана негайно змінити порядок надання дотацій. Також він попросив парламент підтримати законопроект (ініційований «Радикальною партією») про запровадження аграрного сировинного збору для того, щоб отримані кошти були спрямовані на дотації тваринництву.
    Це потрібно для того, щоб кожна сільська сім’я, яка утримує корову, отримувала хоча б 5 тис. грн на рік державної підтримки. А фермери, які утримують 100—200 корів, отримували б повноцінні дотації. Тваринництво — запорука розвитку села», — зазначив він.
  Коментуючи звернення Ляшка, Володимир Гройсман зазначив, що сьогодні затверджений порядок передбачає не підтримку конкретного підприємця, а конкретного виробника: хто більше виробляє, той більше отримує.
      Важко відповісти, чи справедливо це. Але в 2018 році ми передбачаємо додатково $1 млрд грн на підтримку малого фермерства. На наступному тижні, щонайдовше — до кінця місяця, програма підтримки має бути затверджена», — відповів Гройсман.
  І додав:
      Потрібно не припинити годувати когось, а почати якісно годувати український народ. Важливо, щоб у селах почалося відродження тваринництва. І це закладено в програмі на 2018 рік. Я буду відстоювати таку думку, що потрібні зміни не в інтересах агрохолдингів, а в інтересах малих господарств».
  Але на цьому тема справедливого виділення дотацій у Раді не скінчилася.
      Сьогодні головний радикал Ляшко виступав з приводу аграрних дотацій, які отримали два великі олігархи. З цього приводу хочу показати правку, якою я разом з Сергієм Хланєм пропонував встановити обмеження в 50 мільйонів гривень на одного сільськогосподарського товаровиробника з 2017 по 2021 роки в змінах до Бюджетного кодексу. Натомість, цю правку, пан Кучер (людина з структури Миронівського хлібопродукту), поставив на підтвердження, і її було провалено. Підіграв олігархам, які і отримали в цьому році найбільші суми дотацій, саме Ляшко. В нижченаведеному поіменному голосуванні, Радикальна партія не дала жодного голосу, за виключенням Вітка, який не є членом цієї фракції. Задаюсь питанням: яким місцем думав радикал коли не підтримав цю правку?», – після голосування у парламенті наголосив народний депутат  від  «Батьківщини» Вадим Івченко.