Слово не горобець... Може й не вилетіти

 • пʼятниця, 28 липня 2017 р.

  Життя хрестителя Русі: Чому був канонізований князь Володимир Великий

  28 липня православна церква відзначає день святого рівноапостольного князя Володимира.   Православна церква канонізувала князя Володимира. Фото: rivne.church.ua.

  Князь Володимир Великий шанується в Православній церкві як святий і рівноапостольний за "плоди, які принесло його особисте навернення" українському народу. Про це "Обозревателю" розповів голова Інформаційного управління Київської патріархії, архієпископ Євстратій Зоря, передають Патріоти України.
  Відповідаючи на запитання, чому князь, який вів міжусобні війни, був канонізований церквою, архієпископ зауважив: "Якщо говорити про його спосіб життя, коли він був язичником, то він не лише вів війни, але також мав наложниць і так далі. Але він був прославлений святим не за це".
  "Яскравий приклад в Євангелії: розбійник, який розкаявся на хресті. Він сам про себе свідчив, що гідно приймає смертну кару, тому що робив злі справи. Але коли він розкаявся на хресті, перемінився, Господь прийняв його в Царство Небесне", - нагадав архієпископ.
  У цьому контексті він розповів про те, що "Володимир не лише розкаявся перед смертю, а й як правитель зробив дуже багато для того, щоб не просто поширити християнську віру, а на її засадах реформувати державу". Так, за князя Володимира "з'явилася перша система соціальної допомоги - він наказав ходити по дворах і питати, чи є бідні і убогі, щоб нагодувати їх і надати іншу допомогу. Він ввів більш милосердні покарання за злочини. Якщо до цього звичайними покараннями була смертна кара або каліцтво, то при Володимирі були введені милосердні покарання, що не калічили людину і не позбавляли її життя", - розповів він.
  Архієпископ також нагадав про те, що навернення до християнства князя Володимира змінило його спосіб життя, зокрема, "після хрещення він розпустив всіх своїх наложниць і мав тільки одну дружину".
  "Необхідно розуміти, які плоди принесла діяльність князя Володимира в цілому українському народові. За це він прославлений церквою", - резюмував архієпископ.