Слово не горобець... Може й не вилетіти

 • пʼятниця, 9 червня 2017 р.

  Слуги народу: Топ-10 прогульників і кнопкодавів Верховної Ради (інфографіка)

  За 24 роки новітньої історії України жоден народний депутат не притягнутий до відповідальності за кнопкодавство, хоча шахрайство при голосуваннях у Верховній Раді є порушенням Конституції. Про це йдеться в розслідуванні проекту ЧЕСНО, передають Патріоти України.

  "Депутати не хочуть вводити ніякого покарання за кнопкодавство, а також не вводять ніякого технологічного рішення (проблеми, - ред.). Неофіційно нардепи визнають, що кнопкодавство їм потрібно як гарантія просування потрібних їм законів через іншу хворобу парламенту - прогули і брак голосів при голосуваннях", - йдеться в коментарі журналістів.
  Як пише ЧЕСНО, закон вимагає від депутатів реєструватися в залі письмово, ставлячи підпис перед початком кожного засідання.

  "Але частина депутатів ігнорують цей механізм. Прогули для нардепів - норма життя, але це не норма для країни, яка чекає змін. Для законослухняних громадян це - порушення трудової дисципліни, яке карається доганами та звільненням", - пише джерело.
  За даними розслідувачів, "абсурд ситуації в тому, що навіть 100% -го прогульника відкликати неможливо".

  "Єдине, чим можна покарати "недоторканних"- позбавити частини зарплати. За дорученням спікера, з вересня 2016 року прогульників також час від часу публікують в газеті Голос України. Ефекту від цього, звичайно, мало", - підсумували в ЧЕСНО.