Слово не горобець... Може й не вилетіти

 • пʼятниця, 9 червня 2017 р.

  ВАЖЛИВО! Чого треба остерігатись 10 червня, щоб не мучитись потім ВСЕ ЖИТТЯ! Прочитайте, щоб не накликати страшне лихо!

  Цього дня з шаною згадували Полудниць – особливих духів, які дуже схожі на звичайних жінок, – передає Корупція Інфо
  ВАЖЛИВО! Чого треба остерігатись 10 червня, щоб не мучитись потім ВСЕ ЖИТТЯ! Прочитайте, щоб не накликати страшне лихо!

  У церкві 10 червня вшановують пам'ять Святого Микити Халкідонського, який відомий як сповідник. Він вирізнявся милосердям і завжди намагався допомагати малозабезпеченим людям. Відомо, що за відданість Христовій вірі Микита-сповідник був заарештований, підданий численним мукам і відправлений на заслання, де помер в IX столітті.
  У народі Микиту прозвали гусятником і стали молитися для того щоб заручитися підтримкою у захисті від диких птахів, які часто крадуть гусей з двору. Вірили, що Микита забезпечує захист саме для маленьких гусенят.
  Крім цього, церква 10 червня шанує пам'ять мученика Євтихія, який жив у I столітті, єпископа Мелітинського. Моляться і святій Олівії, яка відома серед католиків – вона жила в IX столітті і сьогодні вважається покровителькою Палермо (міста в Італії).
  Колись була ще одна назва дня 10 червня – Полудница. Це були особливі духи, які дуже схожі на звичайних жінок і котрих особливо шанували 10 червня. Вони були гарними й статними, літали над полями у спекотні літні дні і заманювали у свої тенета селян, які працювали в полі. Подейкували, що вони можуть змучити роботяг і позбавити їх чоловічої сили. Якщо людина бачила таку літаючу жінку 10 червня, потрібно було заплющити очі і вимовити: "Господи, спаси мене від спокуси". Не можна було сердити таких духів, інакше вони дуже розгніваються і зроблять все, щоб висушити поля, після чого хорошого врожаю не буде.
  10 червня зацвітає пізня чорна і біла малина, калина, проводиться повторний посів редису. Також 10 червня допускається висаджувати у відкритий грунт перець, помідори, баклажани, патисони, кабачки, диню, капусту, огірки. Здійснюють полив дерев.
  Народні прикмети на 10 червня:
  День тихий і безвітряний – прикмета того, що буде багатий урожай.
  Якщо веселка після дощу скоро пропадає – до ясної погоди, а якщо довго стоїть – до негоди. Веселка вранці – на дощ.
  У веселці більше червоного кольору – до вітру.
  Сильні роси – до родючості, а часті тумани – на врожай грибів.
  Якщо вранці бджоли не летять в полі, а сидять по вуликів і гудуть – чекай дощу.
  Перед посухою бджоли стають зліше, жалять.
  Риби над водою ловлять мошок – до дощу.