Слово не горобець... Може й не вилетіти

 • субота, 20 травня 2017 р.

  НА ЧЕРКАЩИНІ доведені до краю медики заблокували трасу Київ — Дніпро. Ось такі плоди подекуди дає адміністративна реформа…

  НА ЧЕРКАЩИНІ доведені до краю медики на дві години заблокували трасу Київ — Дніпро. У такий спосіб лікарі й медсестри медико-санітарної частини №14 міста Сміла намагалися привернути увагу влади та громадськості до своїх проблем. Уже впродовж чотирьох місяців 165 працівників цього державного закладу не отримують зар­плату.
  Торік у грудні у зв’язку з адміністративною реформою влада Сміли приєднала медзаклад, який щорічно обслуговує до семи тисяч жителів райцентру, до міської лікарні, фактично позбавивши його права на держ-субвенцію. І водночас припинила його фінансувати і з місцевого — міського — бюджету. Пояснення до болю знайоме: немає грошей. Хоча у чиновників була можливість підтримати лікувальний заклад: наприкінці квітня за підсумками роботи в першому кварталі цього року місту було додатково надано субвенцію з держбюджету — 6,5 млн грн. Місцеві депутати пообіцяли медикам вирішити питання з фінансуванням, але слова не дотримали.
  Тим часом Смілянська прокуратура за фактом невиплати зар­платні відкрила кримінальне провадження. Хоча хто винен медикам майже півмільйона гривень, слідчі відповісти не можуть.
  Ось такі плоди подекуди дає адміністративна реформа…