Слово не горобець... Може й не вилетіти

  • четвер, 25 травня 2017 р.

    ТВЕРЕЗИЙ ПОГЛЯД ЗБОКУ, МОЖЕ ЧАС ЗАМИСЛИТИСЬ?

    Б’янка Залевська, військовий журналіст, Польща
    Залевська приїхала в Україну висвітлювати події фронтового життя. Однак у звичайному побутовому житті Залевська стикається з дивними і незрозумілими проблемами.
    Наприклад, небажанням ЖЕКу ремонтувати їй кран. Або постійну обідню перерву в усіх державних установах. Сообщает http://ukr-biz.com.ua/

    Якось раз Залевській довелося взяти відгул з роботи, щоб поїхати через все місто в міграційний офіс. Співробітники офісу зачинили двері прямо перед носом Залевської. На дверях висіла папірець з написом “Обід”. Журналістка годину простояла під дверима, бо було незрозуміло, коли почнеться прийом.

    А ще Залевська дивується, як при таких низьких зарплатах кияни живуть розкішно, роз’їжджаючи на дорогих автомобілях і купуючи дорогі прикраси, техніку. Безліч дорогих ресторанів, в які складно потрапити, і бутиків.

    “Звідки у людей гроші на це? Контраст, коли частина країни занурена в війну, інша частина живе розкішшю. На передовій хлопцям не вистачає екіпіровки, тоді як на парадах в Києві виставляють найновіші військові розробки”.

    Залевська вважає, що Україна – країна, де люди витрачають вдвічі більше, ніж заробляють. У Києві, в якому, щоб купити машину, потрібно працювати мінімум три роки, не залишилося місць для паркування.

    Ще Залевську дивує кількість свят в країні. Наприклад, люди перестають нормально працювати з середини грудня і до середини січня. А на 8 березня іноді випадають цілих два вихідних дня. “Україні потрібно піднімати економіку, працювати, але замість цього люди відпочивають”, – говорить Залевська.

    Але що більше обурює журналістку, так це небажання українця розмовляти українською мовою.

    “Більш ніж половина українців розмовляє мовою агресора. Для мене шок, коли я приходжу в магазин і звертаюся українською, а продавець відповідає мені  російською. Як це можливо, що я вивчила мову за рік, а корінні українці не можуть її вивчити за все життя? “, – нарікає Залевська.