Слово не горобець... Може й не вилетіти

  • пʼятниця, 27 січня 2017 р.

    Економіст назвав перелік конкретних проблем української банківської системи

    Головною задачею для досягнення євроінтеграції є прискорення впровадження європейських стандартів банківського нагляду. Про це та проблеми української банківської системи для одного українського видання розповів економіст Олександр Шаров.
    Новину передає «Преса України».
    Щоб успішно рухатись в напрямку євроінтеграції, на думку економіста, Київ повинен налагодити тісну взаємодію з ЄАН та змінити концепцію розвитку національної банківської системи. А саме потрібно впровадити європейські стандарти банківського нагляду. Для початку потрібно відійти від класичної моделі універсальних банків та розширити мережу спеціалізованих банків. 
    Шаров вважає, що документи повинні визначати статус системоутворюючих банківських установ, до яких пред'являються підвищені вимоги достатності капіталу та інших показників банківського нагляду. Українська банківська галузь повинна прискорити імплементацію стандартів Базельського комітету банківського нагляду, тобто вимог документу «Базель-2». У свою чергу, українські банки, за його словами, повинні відповідати вимогам «Базель-3». Завданням цього документу є налагодження тісної взаємодії з Європейським агентством з нагляду (ЄАН). Це допоможе уніфікувати вимоги для українських національних органів фіннагляду відповідно до норм європейського права. 
    Експерт наголосив, що НБУ повинен був підготувати план заходів, щоб нормалізувати становище у таких сферах: вирішення питаннь юридично-правового характеру, монетарної політики, платіжних систем, інформаційних технологій, статистики, бухгалтерського обліку та контролю емісії. Шаров вважає, що саме «адаптація європейських норм і стандартів посприяла би виходу українських банків на світовий ринок».
    Нагадаємо, в Україні дефіцит держбюджету зріс до 70 мільярдів.