Про це повідомляє PNAS, новину передає «Преса України».
Генетики з проекту deCODE відкрили кілька десятків мутацій та варіацій в ДНК, що пов’язані з високими розумовими показниками. Вчені вирішили перевірити, як такі видозміни структури ДНК впливають на ймовірність продовження роду, число дітей та інші важливі з точки зору еволюції параметри.
Вчені порівняли групи генів з банку даних компанії компанії deCODE та рівні освіти і дрібні мутації в ДНК приблизно 110 тисяч ісландців (1/3 від загальної чисельності населення острова). Так як на рівень успішності впливають десятки і сотні різних генів, вчені вивчали не окремі мутації і фрагменти ДНК, а цілі групи генів. Для дослідження Ісландію обрали тому, що вона є досить ізольованим островом з добре вивченою генеалогією населення і статистикою по успішності дітей, батьків, бабусь і дідусів, прабабок і прадідів і їх предків.
Під час дослідження виявилось, що чим більше «розумних» генів містить в собі геном тієї чи іншої людини, тим менше дітей він або вона народжують. Але такий ефект не спостерігався серед 22-23-річної молоді. Вчені не знають, з чим пов’язаний такий ефект. Опісля аналізу вчені встановили, що носії «розумних» генів виробляли на 6% менше дітей, ніж інші люди. Тобто це свідчить про те, що розумні люди вимирають на генетичному рівні, адже діти «розумних» батьків залишатимуть менше потомства. Такий процес вже запущений, адже якщо порівняти з 1990 роком, то пропорція людей з комбінаціями великого числа «розумних» геніїв знизилась.